آشنایی با سفره قلمکار طرح بته جقه

آشنایی با سفره قلمکار طرح بته جقه


قلمکاری


بته جقه یکی از کهن ترین و اصیل ترین طرح ها و نشانه های فرهنگ قدیمی و غنی ایرانی است. بته جقه نشان سرو سرافکنده است که به نشانه ی ایران و ایرانیان است و از دیرباز در تمامی طرح ها، پارچه ها، آثار و صنایع دستی ایرانی به کار برده شده است.


قلمکاری


یکی از طرح های اصلی و مهم پارچه های قلمکار تولید شده در بازار که تقریبا بیشترین آنها را نیز تشکیل می دهد طرح بته جقه است که در این مطلب شما را با یکی از انواع رومیزی قلمکاری اصفهان آشنا می کنیم.


قلمکاری


همانطور که گفتیم طرح بته جقه یک طرح سنتی و اصیل و کهن ایرانی است و همچنین سفره قلمکار نیز یک اثر کهن و قدیمی است. بنابراین زدن طرح بته جقه روی پارچه قلمکار آن را ارزشمند و زیباتر و اصیل تر جلوه می دهد.


قلمکاری


این سفره قلمکار  دارای طول و عرض 100 سانتیمتر بوده و دارای جنس پنبه ای است. کیفیت آن از رنگ ها و جنس پارچه کاملا مشخص بوده و یک اثر اصیل ایرانی است.


قلمکاری


از این سفره قلمکار زیبا هم بعنوان رومیزی و هم بعنوان یک سفره می توانید استفاده کنید همچنین وزن آن بسیار سبک بوده و معادل 268 گرم می باشد.


قلمکاری


در صورتیکه اصفهان نباشید و بخواهید از این سفره قلمکار داشته باشید می توانید بدون هیچ واسطه ای و اینکه بخواهید قیمت اضافه ای پرداخت کنید به راحتی از سایت اینترنتی ما خرید کنید.


قلمکاری


برای مشاهده و خرید سفره قلم کار روی لینک زیر کلیک کنید.

اطلاعات بیشتر و خرید