آشنایی با هنر و ابزار هنر میناکاری اصفهان

در این مقاله قصد داریم تا شما را با هنر اصیل و چشم نواز میناکاری اصفهان آشنا کنیم، هنری که پیشینه ای بیش از 5 هزار سال داشته و شواهد حاکی از آن است که این هنر زیبا در ایران شکل گرفته هر چند این هنر این روزها در بسیاری از کشورهای دیگر نیز تولید می شود.
روش مورد استفاده توسط هنرمندان میناکار اصفهانی، روش مینای نقاشی می باشد، در این روش نقش و نگارهای مینیاتوری با استفاده از قلم موهای مخصوص بر روی ظروف لعاب کاری شده شکل می گیرد. ظروف میناکاری شده اصفهان دارای شهرت جهانی می باشد.
یکی از مهمترین مراحل تولید میناکاری، تهیه زیر ساخت مورد نیاز می باشد که از مهمترین ابزارمورد نیاز برای میناکاری می باشد. این مرحله توسط استاد مسگر یا دواتگر انجام می شود و مرحله لعابکاری نیز توسط استاد میناکار صورت می پذیرد. برای تهیه بشقاب میناکاری خام به لینک زیر مراجعه نمائید.
مرحله بعد از لعاب کاری زیر ساخت های مورد استفاده در میناکاری، مرحله رنگ آمیزی یا همان نقاشی مینا می باشد که در این مرحله نیاز به استفاده از رنگ میناکاری می باشد که به صورت پودری بوده و به رنگ نسوز معروف می باشد، استفاده از این رنگ ها دارای شرایط خاصی می باشد.
شما با دیدن یک قاب میناکاری اصفهان و مشاهده مجموعه ای از ظرافت، زیبایی و رنگ آمیزی گویی به افلاک برده می شوید و جلوه ای زیبا از هنر خداوند را در دست هنرمندان میناکار اصفهانی می بینید. ابزار هنر میناکاری دارای شرایط ویژه و مخصوص به خود می باشد.
در پایان کار و بعد از نقاشی صورت گرفته، ظروف میناکاری اصفهان در داخل کوره قرار گرفته و تا حدود ۴۰۰ تا ۵۰۰ درجه پخته شده. به علت پخته شدن رنگ های میناکاری این ظروف قابلیت کاربردی بودن را داشته و شما می توانید آنها را براحتی بشوید.

 برای مشاهده متنوع ترین محصولات جدید و شکیل میناکاری شده و خرید اینترنتی میناکاری اصفهان به لینک یزر مراجعه نموده.

 برای مشاهده و خرید کلیک کنید

خرید