محصولات میناکاری اصفهان

هنر میناکاری در سالهای اخیر مورد توجه و رونق زیادی قرار گرفته است. این هنر امروزه در شهر اصفهان بیشتر از دیگر نقاط ایران انجام میشود. میناکاری از دوران پهلوی رواج داشته است و در این مدت استادکاران به نامی همچون آقای شکرالله صنیع زاده نقش مهمی در رواج این هنر و انتقال آن به دیگر هنرآموزان داشته اند. هنر میناکاری برای محصولات کاربردی و تزیینی به کار میرود. محصولاتی همچون گلدان میناکاري، جاقلمی میناکاری، گلاب پاش مینا، تندیس میناکاری، جعبه لوازم آرایش، سرمه دار و ... همگی با توجه به نیاز بازار تولید میشوند و مورد استقبال افراد بسیاری قرار میگیرند.


گلدان-مینا-کاری


محصولات میناکاری عمدتا با رنگهایی همچون فیروزه ای، آبی آسمانی، سرمه ای، لاجوردی، قرمز و .. رنگ آمیزی میشود. برای مثال برای به وجود آمدن رنگ قرمز از طلا استفاده میشود یا برای رنگ سبز از مس و برای وجود آمدن رنگ زرد از گل ماش استفاده میشود. برای تولید محصولات میناکاری عمدتا از فلز مس استفاده میشود و در درجات بعدی طلا و نقره نیز مورد استفاده قرار میگیرند. نقش و نگار بر روی فلز مس از کیفیت بالایی برخوردار است و همچنین در کوره حرارت بیشتری را نسبت به فلزهای دیگر دریافت میکند.

میناکاری


یکی از معروف ترین محصولات میناکاری گلدان میناکاری شده می باشد. این گلدان همراه با یک جعبه چوبی مشبک عرضه میگردد. نقش و نگارها و رنگهایی که بر روی بدنه ی این نوع گلدان به وجود آمده است بسیار زیبا و چشم نواز می باشد.


گلدان-مینا-کاری


این اثر هنری کار دست بوده و توسط استادکاران اصفهانی طراحی گردیده است. این گلدان را میتوانید به عنوان یک هدیه با ارزش و خاص به دوستانتان هدیه دهید. جعبه چوبی که همراه با گلدان عرضه میشود درب دار بوده و  میتوانید گلدان را از آن خارج نمایید.

 

گلدان-میناکاری-کوچک