وضعیت فیروزه کوبی در ایران

فیروزه کوبی از معدود صنایع دستی اصیل ایرانی است که سابقه و قدمت آن چنانی ندارد و تنها با 70 سال سابقه توانسته به این حد از شهرت و محبوبیت برسد.اصفهان را که مهد فیروزه کوبی ایران نیز می نامند و عمدتا تمامی مصنوعات فیروزه کوبی اصیل در این شهر تولید و به سراسر کشور عرضه می شود، سابقه ای کمتر از 70 سال دارد.فیروزه کوبی در اصفهان تنها 50 سال سابقه دارد ولی با این حال آوازه ی آن به گوش جهانیان رسیده است.


شکلات خوری فیروزه


بیش از نیمی از کارگاه های فیروزه کوبی ایران در شهر اصفهان در حال فعالیت هستند و اساتید برجسته ی این هنر زیبا با جمع آوری قطعات غیر قابل استفاده ی سنگ های فیروزه ای که از معادن نیشابور و یا کرمانشاه استخراج می شوند و پس از آن نشاندن این قطعات بر روی ظروف فلزی که غالبا هم مسی هستند و یا زیورآلات به صورت  منظم و مرتب، اقدام به تولید انواع و اقسام محصولات فیروزه کوبی می نمایند.


فیروزه کوبی روی مس


فیروزه کوبی روی مس بیش از سایر فلزات که میتواند از جنس برنج، ورشو، آهن، طلا، نقره و... باشد و یا حتی زیورآلات مختلفی هم چون گوشواره، گردن بند، انگشتر و... رواج دارد.اما به طور کلی میتوان گفت فیروزه کوبی بر روی هر زیرساختی انجام گیرد، نظم و ترتیب به کار گرفته شده در نشاندن سنگ فیروزه و هم چنین زیبایی طبیعی خود سنگ یه قدری شگفت آور است که چشم هر بیننده ای را به سمت خود جذب می کند.


خرید شکلات خوری فیروزه


امروزه فروشگاه های زیادی در سراسر کشور اقدام به خرید یا فروش فیروزه کوبی اصفهان نموده اند، اما کمتر فروشگاهی لست که بتواند مصنوعات اصیل و باکیفیت فیروزه کوبی اصفهان را به مشتریان عرضه نماید.فروشگاه اینترنتی تک سبد جزو معدود فروشگاه هایی است که با خرید بی واسطه ی فیروزه کوبی از کارگاه های معتبر اصفهان، پا در این عرصه گذاشته است.


قیمت شکلات خوری فیروزه


شکلات خوری فیروزه کوب با ارتفاع 20 سانتی متر یکی از نمونه تولیدات اصیل هنرمندان اصفهانی است که فروشگاه تک سبد با قیمت 325000 تومان به فروش می گذارد.


خرید محصول